download

13. října 2004

Zhodnoťte a napište svůj názor na tyto stránky.

titulní stránka

Účel, zadání: stahování souborů, galerie fotografií

Cílová skupina: široká veřejnost

Typ projektu: amatérská tvorba

Použité technologie: XHTML, CSS, JavaScript, PHP

Předmět kritiky: www-projekt

Autor: Radovan Paška


Komentář Plaváčkův

Na malý okamžik jsem si připadal jako nešťastný venkovan beznadějně ztracený v noci mezi oslňujícími záblesky dotěrných neonů v hráčském nebi Las Vegas. Šokující úvodní dojem spravilo až přepnutí do denního režimu, což mi osobně přišlo jednak roztomile nápadité a jednak se dalo konečně zjistit, kam jsem to vlastně zabloudil. To ovšem nebyl tak jednoduchý úkol, neboť fakt, že web byl zařazen do této rubriky byl uveden na čestném místě, zatímco základní údaj o účelu a poslání tohoto rozporuplného webového sídla chyběl. Nakonec se mi ale ulevilo. Jedná se o web, kde jsou vystaveny blbosti. Prima. To mě uklidnilo, zvláště proto, že tuto informaci autor nezamlčuje a navíc se jedná o blbosti vcelku sympatické, pokud se přenesete přes úvodní frustraci a rozrušení z neobvyklého ovládání a vzhledu.

Nestává se tak často, abych ztratil řeč a nápady, ale přiznám se otevřeně, že tento web mě skutečně umlčel. Hlavně absolutním odklonem od všech pouček a teorií, co má web obsahovat a jak má vypadat. Připadá mi to od autorů jako zlomyslný tah proti hlasatelům absolutní přístupnosti a pochopitelnosti webových stránek. Nenuťte uživatele přemýšlet. Pcha. Jen ať se borci zapotí, beztak se u své bedny nudí. Dojala mě i skutečnost, že se jedná o projekt snad s největším počtem DIVů, jaký jsem za svou webdesignerskou kariéru spatřil. Příspěvek do knihy DIVů pana Guinesse. PrapoDIVný web, vskutku. Zapomeňte na zažité poučky a ponořte se do podivuhodných a zákoutí webu, který jsem si pro sebe nazval Las Kafras. Mě celý web subjektivně okouzlil.

Zda vás potěší také si rozhodněte sami, protože já nemám čas a pročítám si rozverné hlášky v horní části obrazovky. Věděli jste kupříkladu, že funkce ‚zazrak()‘ v PHP obsažena není? Inu, na zázraky tu má zřejmě monopol jiná světoznámá manufaktura.

Plaváček v. k.


O rubrice

Kritika webu slouží ke čtenářskému hodnocení vytvářených nebo již vytvořených internetových stránek. Svůj názor můžete sdělit níže v diskusi, čímž umožníte autorům webu nahlédnout své stránky také z jiného úhlu pohledu.

Chcete-li hodnotit některé z dříve zveřejněných stránek, najdete je v přehledu v rubrice Kritika webu v sekci Magazín.

Starší komentáře ke článku

Pokud máte zájem o starší komentáře k tomuto článku, naleznete je zde.

Štítky: Články

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *