S hesly, které byly v minulosti prolomeny, začal bojovat i Google, který uvedl nové rozšíření do prohlížeče Chrome, které bude vaše hesla kontrolovat za vás. Rozšíření s názvem Password Checkup kontroluje, zda vámi používaná kombinace uživatelského jména a hesla byla v minulosti součástí uniklých hesel.

Rozšíření kontroluje vaše přihlašovací údaje pokaždé, kdy se pomocí prohlížeče přihlašujete k nějaké on-line službě. Ve chvíli, kdy rozšíření objeví vámi zadanou kombinaci ve své interní databázi prolomených přihlašovacích údajů, rozšíření zobrazí upozornění a vyzve vás ke změně hesla. V interní databázi je přes 4 miliardy záznamů.

Google se při tvorbě tohoto nástroj zaměřil také na bezpečnost samotného rozšíření. To je vytvořeno tak, že Google se nikdy nedozví, jakou kombinaci hesla a přihlašovacího jména používáte, ze stejného důvodu i případný útočník, který by chtěl toto rozšíření zneužít, nedokáže vaše přihlašovací údaje zneužít. Na rozšíření Password Checkup pracovali společně s Googlem také experti na kryptografii ze Stanfordovy univerzity.

Google Password Checkup stahujte z internetového obchodu Chrome.

Zásady pro bezpečné nakládání s hesly

Dodržujete zásady pro vytvoření dostatečně silného hesla k vašemu účtu? Obezřetnosti není nikdy dost, a přitom ani bezpečné heslo vám někdy nedokáže účet ochránit. Internet je plný hackerských útoků – a to jak přímo na uživatele, tak i na jednotlivé služby.

1 Příspěvěk v diskuzi

  1. S hesly, která byla v minulosti prolomena, …

    Za zprávičku jinak děkuji, je škoda ji kazit nesprávnou češtinou.

Odpovědět