Huawei představil nové funkce u OceanStor S2200T

3. listopadu 2014

Společnost Huawei, přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení, představila nové funkce úložného systému OceanStor S2200T.

Tento systém nyní podporuje technologii SmartCache, rozhraní TOE o rychlosti 10 Gb/s a pevné disky SSD. Spolu s funkcí HyperThin, která začala být podporována na jaře, tak disková pole S2200T mohou nyní lépe plnit potřeby podniků a nabídnout jim konkurenční výhodu.

Na jaké technologii systém funguje?

Technologie SmartCache průběžně monitoruje přístup k datům a přesouvá a uspořádává je tak, aby častěji používaná (horká) data byla dostupná rychleji v rámci tzv. SmartCache pool. Až dosud byla tato technologie k dispozici pouze ve vyšších řadách systémů OceanStor. Při on-line transakcích (OLTP) znamená SmartCache, že hodnota IOPS (input/output operations per second) vzroste asi 5krát, tj. disk dokáže provést pětinásobek operací čtení či zápisu. SmartCache přináší rovněž snížení doby odezvy, k dalším výhodám této technologie patří vysoká dostupnost; protože s jednotlivými disky se v rámci SmartCache pool pracuje odděleně, selhání jednoho z SSD disků neovlivní funkčnost. Technologie rovněž nabízí vysokou škálovatelnost, podporováno je přidávání i odebírání disků za provozu, aniž jsou přitom narušeny spuštěné služby. SmartCache přináší největší přínosy a zefektivnění provozu v aplikacích s intenzivním náhodným čtením dat, jako jsou například databáze.

Rozhraní TOE, neboli TCP/IP Offload Engine, umožňuje zpracovávání většiny paketů síťovou kartou namísto procesorem. Úložný systém OceanStor S2200T nyní podporuje karty s tímto rozhraním o rychlosti až 10 Gb/s. Řadiče S2200T lze tak používat s rozhraními iSCSI 1 Gb/s, FC 8 Gb/s a TOE 10 Gb/s.

Nově oznámené pevné disky SSD používají paměťové buňky eMLC (enterprise multi-level cell), kde má jedna buňka kapacitu 2 bity, což zákazníkům snižuje náklady na úložiště. Nové disky se nabízejí s kapacitou 400 GB nebo 600 GB.

Jak funguje systém HyperThin?

Funkce HyperThin (Thin provisioning) znamená alokaci úložných zařízení na vyžádání. Fyzický prostor na úložišti je přidělován až při zápisu dat, nikoliv už předem. Nové disky lze v případě potřeby přidávat postupně a systém rozšiřovat bez přerušení služeb. Plánování úložných prostředků a konfigurace systému jsou jednoduché, přidávání nových disků je díky této technologii rychlejší až o 90 %. Metoda HyperThin snižuje nutné počáteční investice až o 50 % a celkové náklady na vlastnictví až o 25 %.

Rodina konvergovaných úložných systémů Huawei OceanStor sjednocuje systémy SAN a NAS, což pro podniky znamená nižší pořizovací náklady a současně lepší využití zdrojů. Mezi klasickými pevnými disky a disky SSD lze v rámci produktů OceanStor přepínat tak, aby bylo dosaženo rovnováhy mezi požadavky na rychlost a kapacitu úložiště.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *