Jak často uživatelé aktualizují IE, Firefox, Operu a Chrome?

12. dubna 2010

Všichni moc dobře známe smutný příběh Internet Exploreru 6, který téměř deset let po svém příchodu má stále významný podíl na trhu internetových prohlížečů. Jeho uživatelé se ho jen neradi vzdávají navzory faktu, že existují dvě novější a mnohem lepší verze tohoto prohlížeče. A to ani nemluvíme o tom, že Microsoft aktivně podporuje upgrade. Stejná otázka pak platí pro uživatele Internet Exploreru 7 – proč tito uživatelé nepřešli na Internet Explorer 8? Těmito zajímavými otázkami se zabývá článek The modern browser wars: How well Firefox, IE and Chrome succeed in getting their users to upgrade. Mimo jiné v něm naleznete i zajímavé informace, jak k upgrade prohlížeče přistupují uživatelé konkurenčních prohlížečů Firefox, Chrome, Opera a Safari?

Zdroj: royal.pingdom.com.

Štítky: Zprávičky

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

6 komentářů

 1. Grez

  Dub 12, 2010 v 20:08

  Link přímo na článek by se možná taky šikl uvést :-)

  Odpovědět
 2. Zdenek Malbek

  Dub 13, 2010 v 5:53

  Doplneno. Diky za info :o))

  Odpovědět
 3. VfB

  Dub 13, 2010 v 7:13

  proč lidé neupgradují ie? protože za A, pokud nepíšou web, tak nemají důvod + za B IE snad už jako jediný prohlížeč se neumí sám aktualizovat a lidé jsou líní, když jim to browser sám „nevhutí“, obyčejný bfu nepátrá jestli náhodou nevyšla o setinku novější verze prohlížeče

  Odpovědět
 4. Miroslav Kučera

  Dub 13, 2010 v 10:34

  Ano, to je docela presne :-) Proste upgrade prohlizece by mel probihat tak, ze ho jeden den spustite a uz budete mit novou verzi, bez ptani :-) jak to dela Chrome :-) Chome jsem instaloval pred par mesici, jen na zkousku. Pred par dny jsem ho zase spustil, ze se podivam, zdali neni nejaka aktualni verze a hle – mel jsem aktualni :)

  Odpovědět
 5. Anonym

  Dub 13, 2010 v 20:14

  IE sa predsa aktualizuje cez WindowsUpdate. Automatický upgrade IE by som si hneď zakázal. Aby som po každom zapnutí rozmýšľal, či MS niečo nezmenil, a systém sa bude správať odlišne nemám zapotreby. Na prehliadanie WEBu ho nepoužívam, mimo aktualizácii Windows a zopár stránok, ktoré potrebujem a iný browser nepoznajú. Mne to takto vyhovuje.

  Odpovědět
 6. Miroslav Kucera

  Dub 13, 2010 v 23:06

  „IE sa predsa aktualizuje cez WindowsUpdate“ – jenze spousta lidi neinstaluje aktualizace automaticky. Spousta z nich si je nechava jenom oznamovat s tim, ze je nainstaluji, az bude chvilka volneho casu. A protoze je vetsinou vyzadovan restart systemu, nikdy se nic nenainstaluje. Kdyby se Windows aktualizoval jako jine prohlizece, nevznikaly by problemy toho typu, ze nezanedbatelne procento lidi pouziva 10 let (!!!) stary prohlizec.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *