Magazín interval.cz v novém designu!

Magazín interval.cz v novém designu!

10

Dovolujeme si vám představit nový design magazínu interval.cz. V rámci této změny vám přinášíme přehled historického vývoje intervalu od roku 1999.

Magazín interval.cz je na světe již od roku 1999 a za chvíli tedy oslaví 17té narozeniny. Během této doby proběhl obrovským vývojem. Prvotně to byl zpravodajský web, který přinášel novinky z domova i ze světa. Mezi kategoriemi nechyběly politické zprávy a vtipy. Autorský popis webu:

„Zpravodajský server o jehož obsah se pravidelně stará několik redaktorů, kteří se osobně nikdy nesetkali. Přináší krátké zprávy z domova i ze světa, komentáře událostí, a na druhé straně plnohodnotné články z mnoha oblastí jako je internet, počítače, věda a technika, kultura apod.“

Jak vlastně interval na začátku vypadal?

interval 1999
screen nejstaršího záznamu z archive.org

V roce 2001 prošel interval redesignem, opustil obecná novinářská témata a začal se zaměřovat více na svět internetu a technologií. Opět přikládám screen z archive.org.

interval 2001

Další změna přišla v roce 2004, kdy opět interval vyměnil starý kabát za nový a přinesl mnoho zajímavých funkcí, například kritiku webových stránek, které byly opravdu místy velmi živé. Dodnes jsou některé z diskuzí zaindexovány a dobře umisťovány v Googlu a stále se na nás obrací vlastníci webů s žádostí o smazání diskuzí kvůli ostré kritice jejich třeba již neaktuálního designu webové stránky.

V této době zažíval interval největší slávu. Ukrajoval si velké množství návštěvnosti z tehdejších 150 000 majitelů internetu v ČR. Měl mnoho externích redaktorů a velké množství častých a užitečných článků. Pro zdokumentování vývoje přikládám screen.

old_interval_homepage_3

V roce 2009 došlo opět k redesignu. Pro tentokrát byly k výpisům z článků přidány i náhledové fotografie a tento design vydržel zatím nejdelší časové období a to až do roku 2015. Tentokrát se začal Interval soustředit na perspektivní oblast webdesignu. Především přinášel užitečné články, návody na responzivní design, což se díky rostoucímu množství mobilních technologií ukázalo jako velmi dobrý tah.

interval 2009

V roce 2015 už tvoří velkou část návštěvníků uživatelé mobilních zařízení. Proto bylo potřeba tento klasický  design upravit do nové podoby, na kterou se právě teď díváte. Především došlo k upravení webu pro mobilní zařízení, došlo k nezbytné aktualizaci verze WordPressu na verzi 4.1 a samozřejmě si uvědomujeme, že obsah je na webu to nejdůležitější. I nadále budeme pokračovat s tématy webdesign a programování. Nyní přidáme v současnosti velmi zajímavé a důležité kategorie – marketing a zabezpečení. Budeme přidávat více různorodých typů informací. Od článků, přes návodná videa až k okomentovaným infografikám.

Nyní nás nově najdete na Facebooku, Twitteru a G+. Dále jsme přidali novou možnost odebírat novinky přímo na váš email – najdete ji v pravém sidebaru.

Samozřejmě je známo, že magazín Interval.cz patří firmě Zoner a občas dochází k propletení obchodních záležitostí do informačního článku. Pokud bude více jak 1/3 článku o službách Zoneru, nebo pokud bude článek pouze upozorňovat na naši akci, uvedeme jako autora Reklamní článek.  Doufám, že se vám nová podoba líbí a zachováte přízeň magazínu Interval.cz i pro další dny, měsíce a roky.

Přeji vám ať na Intervalu najdete vždy to, co hledáte.

Marek Machač

Šéfredaktor Interval.cz

10 Příspěvků v diskuzi

 1. Konečně po letech něco něco nového. Teď jen doufat, že přijde oživení a nárust ve zveřejňování článků. :-)

 2. Dizajn je pekny, ale preco sa stratilo delenie na podkategorie, napr. v programovani uz nie je html, php, … a je tam akosi malo clankov..

 3. Interval je přece už dávno mrtvý. Vidím jen jedinou změnu – šoupli jste sem WordPress s nějakou příšernou šablonou.

  To asi nebude stačit….

  • Děkuji za kritiku. Uvědomuji si, že změna designu stačit nebude. Proto budeme přidávat co nejčastěji zajímavé články s návody, soutěže, ukázková videa a třeba i infografiky.

 4. Interval býval fajn, dlouho jsem ho sledoval, takže díky za oživení a uvidíme, co přinesete. :-)
  Osobně si pamatuju seriál Ruby po kapkách, tou dobou byl super, třeba by se mohlo něco podobného vrátit.

 5. Změny si sice uživatel všimne, ale pak to tak nějak přestane vnímat, až úplně zapomene na to, jak to vlastně bylo předtím, natož tolik let zpět. Pěkné zmapování vývoje grafiky :-)

Odpovědět