Magazín interval.cz v novém designu!

21. ledna 2015

Dovolujeme si vám představit nový design magazínu interval.cz. V rámci této změny vám přinášíme přehled historického vývoje intervalu od roku 1999.

Magazín interval.cz je na světe již od roku 1999 a za chvíli tedy oslaví 17té narozeniny. Během této doby proběhl obrovským vývojem. Prvotně to byl zpravodajský web, který přinášel novinky z domova i ze světa. Mezi kategoriemi nechyběly politické zprávy a vtipy. Autorský popis webu:

„Zpravodajský server o jehož obsah se pravidelně stará několik redaktorů, kteří se osobně nikdy nesetkali. Přináší krátké zprávy z domova i ze světa, komentáře událostí, a na druhé straně plnohodnotné články z mnoha oblastí jako je internet, počítače, věda a technika, kultura apod.“

Jak vlastně interval na začátku vypadal?

V roce 2001 prošel interval redesignem, opustil obecná novinářská témata a začal se zaměřovat více na svět internetu a technologií. Opět přikládám screen z archive.org.

interval 2001

Další změna přišla v roce 2004, kdy opět interval vyměnil starý kabát za nový a přinesl mnoho zajímavých funkcí, například kritiku webových stránek, které byly opravdu místy velmi živé. Dodnes jsou některé z diskuzí zaindexovány a dobře umisťovány v Googlu a stále se na nás obrací vlastníci webů s žádostí o smazání diskuzí kvůli ostré kritice jejich třeba již neaktuálního designu webové stránky.

V této době zažíval interval největší slávu. Ukrajoval si velké množství návštěvnosti z tehdejších 150 000 majitelů internetu v ČR. Měl mnoho externích redaktorů a velké množství častých a užitečných článků. Pro zdokumentování vývoje přikládám screen.

old_interval_homepage_3

V roce 2009 došlo opět k redesignu. Pro tentokrát byly k výpisům z článků přidány i náhledové fotografie a tento design vydržel zatím nejdelší časové období a to až do roku 2015. Tentokrát se začal Interval soustředit na perspektivní oblast webdesignu. Především přinášel užitečné články, návody na responzivní design, což se díky rostoucímu množství mobilních technologií ukázalo jako velmi dobrý tah.

interval 2009

V roce 2015 už tvoří velkou část návštěvníků uživatelé mobilních zařízení. Proto bylo potřeba tento klasický  design upravit do nové podoby, na kterou se právě teď díváte. Především došlo k upravení webu pro mobilní zařízení, došlo k nezbytné aktualizaci verze WordPressu na verzi 4.1 a samozřejmě si uvědomujeme, že obsah je na webu to nejdůležitější. I nadále budeme pokračovat s tématy webdesign a programování. Nyní přidáme v současnosti velmi zajímavé a důležité kategorie – marketing a zabezpečení. Budeme přidávat více různorodých typů informací. Od článků, přes návodná videa až k okomentovaným infografikám.

Nyní nás nově najdete na Facebooku, Twitteru a G+. Dále jsme přidali novou možnost odebírat novinky přímo na váš email – najdete ji v pravém sidebaru.

Samozřejmě je známo, že magazín Interval.cz patří firmě Zoner a občas dochází k propletení obchodních záležitostí do informačního článku. Pokud bude více jak 1/3 článku o službách Zoneru, nebo pokud bude článek pouze upozorňovat na naši akci, uvedeme jako autora Reklamní článek.  Doufám, že se vám nová podoba líbí a zachováte přízeň magazínu Interval.cz i pro další dny, měsíce a roky.

Přeji vám ať na Intervalu najdete vždy to, co hledáte.

Marek Machač

Šéfredaktor Interval.cz

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

10 komentářů

 1. Miroslav Kučera

  Led 21, 2015 v 9:27

  Dobrá práce! Držím palce v další činnosti.

  Odpovědět
 2. Jan Polzer

  Led 21, 2015 v 17:43

  Dobrá práce. Koukám, že i po obsahové stránce to tu v poslední době ožilo.

  Odpovědět
 3. Petr Bouček

  Led 21, 2015 v 20:05

  Konečně po letech něco něco nového. Teď jen doufat, že přijde oživení a nárust ve zveřejňování článků. :-)

  Odpovědět
 4. mrwww

  Led 22, 2015 v 9:23

  Dizajn je pekny, ale preco sa stratilo delenie na podkategorie, napr. v programovani uz nie je html, php, … a je tam akosi malo clankov..

  Odpovědět
 5. Robert

  Led 22, 2015 v 10:43

  Interval je přece už dávno mrtvý. Vidím jen jedinou změnu – šoupli jste sem WordPress s nějakou příšernou šablonou.

  To asi nebude stačit….

  Odpovědět
  • Marek Machač

   Led 22, 2015 v 10:55

   Děkuji za kritiku. Uvědomuji si, že změna designu stačit nebude. Proto budeme přidávat co nejčastěji zajímavé články s návody, soutěže, ukázková videa a třeba i infografiky.

   Odpovědět
   • nikdo

    Led 27, 2015 v 10:57

    A mažete už zveřejněné (a odsouhlasené) komentáře k předchozím článkům… Hm.

    Odpovědět
 6. Oldřich Vetešník

  Led 22, 2015 v 12:09

  Interval býval fajn, dlouho jsem ho sledoval, takže díky za oživení a uvidíme, co přinesete. :-)
  Osobně si pamatuju seriál Ruby po kapkách, tou dobou byl super, třeba by se mohlo něco podobného vrátit.

  Odpovědět
 7. Petr Václavek

  Led 22, 2015 v 12:43

  Dlouho jsem pro interval.cz psal, takže jsem si teď rád zavzpomínal.
  Gratuluji k redesignu a přeji hodně čtenářů.

  Odpovědět
 8. Aleš Náprstek

  Úno 10, 2015 v 22:23

  Změny si sice uživatel všimne, ale pak to tak nějak přestane vnímat, až úplně zapomene na to, jak to vlastně bylo předtím, natož tolik let zpět. Pěkné zmapování vývoje grafiky :-)

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *