Online kurzy zdarma pro IT odborníky i vývojáře – Microsoft Virtuální Akademie

9. února 2015

Microsoft Virtual Academy (neboli MVA) je portál, který nabízí zdarma profesionální online školení pro IT odborníky a vývojáře. K dispozici jsou kurzy v angličtině i v češtině. Zcela zdarma.
České kurzy, které na portálu najdete, tvoří většinou špičkoví odborníci s titulem MVP (Microsoft Valuable Partner), tedy špičkoví odborní v oboru. MVA portál nabízí kombinaci natočených kurzů i živě vysílaných událostí. Při živých školeních můžete komunikovat s odborníky i posluchači z celého světa. Díky portálu se tedy můžete seznámit s nejnovějšími technologiemi a učit se vlastním tempem, a to v době, kdy vám to nejvíce vyhovuje. Jako členové portálu MVA můžete navíc získávat i body a certifikáty za to, co se naučíte. Některé kurzy slouží také jako příprava na konkrétní certifikace Microsoft.

Vyzkoušejte si například tyto kurzy v českém jazyce:

Virtualizace v podání Microsoftu

Kurz Virtualizace v podání Microsoftu vás provede budováním virtualizovaného datacentra od začátku do konce. Primární úlohu v kurzu hraje virtualizační platforma Microsoft Hyper-V a nástroj pro správu datacentra SystemCenter Virtual Machine Manager, oboje ve verzi 2012 R2.

MVA1

 

Začínáme s Microsoft Azure a hybridním cloudem

Tento kurz je určen všem, které zajímá cloudová služba Microsoft Azure a rádi by ji začali používat. V kurzu se seznámíte se základy práce s Azure virtuálními stroji, sítěmi, úložištěm a podíváte se i na hybridní řešení. Kurz pro Vás připravil specialista Tomáš Kantůrek ze společnosti Microsoft.

MVA2

 

Nasazujeme Windows 8.1

V tomto kurzu se naučíte, jak nasadit Windows 8.1 v podnikové síti. Celý kurz připravil MVP specialista Ondřej Výšek.

MV3

 

PowerShell akademie v4

Tento kurz navazuje na základní kurz PowerShell akademie a najdete v něm novinky ve verzi 3 a 4, tvoření pokročilých funkcí a modulů, základy vzdáleného přístupu, úlohy běžící na pozadí a rozšíření PowerShellu.

MV4

 

Další široká nabídka kurzů je v angličtině, např:

 

Vývojáři mohou využít kurzy např. s tématy vývoj aplikací pro Windows a Windows Phone, HTML5, C#, C++, jako například:

Pokud vás některý z kurzů zaujal, neváhejte a vyzkoušejte studium na MVA. A pokud hledané téma nenajdete, využijte volbu „Napište nám svůj názor“ na hlavní stránce MVA a napište, jaký další kurz byste chtěli mít k dispozici.

Autor: Tomáš „Kanty“ Kantůrek, Microsoft

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější