Prohlížeč Opera se chystá dobýt svět tabletů

4. ledna 2011

Prohlížeč Opera určitě nemusíme čtenářům interval.cz nějak sáhodlouze představovat. Ačkoliv podíl Opery na osobních počítačích není tak velký, jak by si jeho výrobce přál (a na této skutečnosti nic nezměnil tzv. Ballot Screen; další informace viz článek Novinky v prohlížečích: Ballot Screen startuje), její odlehčené verze, které jsou veřejnosti více známy pod názvy Opera Mobile a Opera mini, které jsou určeny pro mobilní telefony, jednoznačně válcují svou konkurenci. Je to možná i díky tomu, že Opera se snaží pokrývat všechny existující mobilní platformy. A jak to tak vypadá, ani trh tabletů nepřijde nijak zkrátka. Podívejte se na následující video, které demonstruje běh Opery na tabletu Galaxy Tab s Androidem od společnosti Samsung:

Zatím je k dispozici pouze toho video bez dalších informací a není zřejmé, zdali s Operou pro Android 3.0 přijde i Opera pro iPAD, populární tablet od Apple. Osobně si ale myslím, že verze pro iPAD se určitě objeví (s přihlédnutím k mimořádné oblíbenosti iPADU a faktu, že Opera je již nějakou dobu dostupná pro iPhone).

Zdroj: engadget.com

Štítky: Opera, Zprávičky

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

3 komentářů

 1. Umite cesky?

  Led 4, 2011 v 19:39

  Staci precist titulek a dal to zrejme nema cenu. Autor clanku by si mel doplnit gramaticke znalosti!

  Odpovědět
 2. birkoff

  Led 5, 2011 v 12:21

  ??? Copak je na titulku špatně?

  Odpovědět
 3. Miroslav Kučera

  Led 5, 2011 v 13:27

  Zdravím, bylo tam „dobít“, trapné přehlédnutí, kterého jsem si – jakožto člověk, co schvaluje (a eventuálně upravuje) články k vydání – nevšiml :-).

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *