WordPress: jak změnit URL obrázků po přesunu stránek?

WordPress: jak změnit URL obrázků po přesunu stránek?

2

Někdy se vám může přihodit ta nepříjemná věc, kdy musíte nějaké webové stránky, který běží na redakčním systému WordPressu, přesunout na nějakou jinou doménu. Ačkoliv to není nic, na co byste se měli těšit, obvykle tento přesun proběhne bez větších problémů. Co ovšem udělat s obrázky, které jsou natvrdo vloženy do příspěvků, a které standardně obsahují absolutní (tj. nyní už neplatnou) URL adresu? Buď můžete ručně procházet jednotlivé příspěvky (což je pracné), nebo změnit cestu k obrázkům přímo v databází (což je pro pokročilé uživatele), nebo k tomu použít nějaký plugin, který změnu URL obrázků zařídí za vás (což by mohlo být ideální). A právě tímto posledním naznačeným řešením se zabývá článek Relativní cesta k obrázkům – plugin Relative Image URLs.

Zdroj: wpress.cz.

2 Příspěvků v diskuzi

  1. Když se přesouvá na novou doménu, tak je to většinou spojené i s přesuneme hostingu nebo alespoň s úpravou hesel atd., tudíž většinou stejně někdo kdo tomu rozumí u toho je a poté skutečně stačí jen hromadně nahradit v db jednu doménu za druhou.

  2. Tezko rici. Ja treba se povazuji za zkuseneho uzivatele WordPressu a takovy presun je pro mne docela trivialni. Ale zasahovat do databaze se fakt neodvazim, pokud mi teda nekdo nenapise konkretni prikaz, ktery mam dat vykonat, aby neco nasel a nahradil :-)

    Kazdopadne, nechapu, proc WordPress vklada URL na obrazky absolutne. Nemuze byt pro nej problem vkladat je relativne.

Odpovědět