11 nejlepších HTML a CSS frameworků pro webdesignéry

13. března 2015

Používání frameworků může velmi urychlit vývoj nového designu. Kvalitní front-endové frameworky pomohou zlepšit celkovou funkčnost a výkon celého webu či aplikace. Použití vhodného frameworku může být přínos pro celkovou user experience vaší aplikace nebo webové stránky.

Existuje spoustu známých HTML a CSS frameworků. V tomto článku vám přinášíme výběr pouze těch nejužitečnějších, které jsou navíc zcela zdarma.

1. Bootstrap – HTML & CSS Framework

getbootstrap

Bootstrap patří mezi nejznámnější HTML, CSS and JS frameworky. Používá ji nespočet webových designérů pro vytvoření responzivních webových stránek.

2.  Pure – CSS Framework

purecss

Pure je další efektivní nástroj pro vytváření framworků. Obsahuje sady menších, responzivních CSS modulů, které mohou být použity na téměř jakékoliv webové stránce.

3. Gumby  – CSS Framework

gumby

Gumby je jeden z nejlepších frameworků. Je to soubor užitečných a praktických funkcí. Používáním tohoto CSS frameworku můžete snadno nastylovat a vytvořit si svůj vlastní layout dle vašich požadavků.

4.  Semantic UI framework – CSS Framework

semantic-ui

Semantic UI nabízí efektivní techniky pro webdesign. Umožňuje vytvořit společné uživatelské rozhraní. Různé funkce a 3D animace hrají také velkou roli při vytváření efektivních webových stránek.

5. YAML Framework – CSS Framework

yaml

YAML je skvělý nástroj pro tvorbu flexibilních, dostupných a především responzivních webů. Nabízí efektivní funkce pro tvorbu webových stránek se všemi důležitými prvky. Tento framework obsahuje také dobrý Ajax Builder, který zajišťuje kvalitní zázemí pro vývoj designu v YAML-based CSS layout.

6. 52Frameworks – HTML5 & CSS3

52framework

Skvělý framework pro HTML a a CSS3 uživatele. Nabízí kompletně nový Form Framework s HTML5 validací přes javascript.

7. Blueprint – CSS Framework

blueprint

Blueprint CSS framework nabízí kvalitní základ pro vytvoření projektů s pěknými formami, styly, se snadnými mřížkami a typografií. Jedná se o jeden z nelepších frameworků pro tvorbu komplexních webových designů.

8. Kube – Web Framework

kubewebframework

Kube framework je přizpůsobivý a responzivní nástroj, který podporuje vše, co potřebujete pro vytvoření designu webové stránky.

9.  Montagejs – HTML5 Framework

montagestudio

MontageJS je moderní frontend HTML5 framework, který podporuje rychlé vytvoření single-page aplikací. MontageJS využívá lety prověřené designové vzory a softwarové principy, které umožňují vytvořit modulární architekturu pro projekty a umožnit tak velmi vysokou uživatelskou přívětivost vašich projektů.

10. HTML5 Boilerplate

 

html5boilerplate

 

11. Foundation – The most advanced responsive front-end framework

foundation

To nejlepší jsme si nechali na konec. Foundation je špičkový framework pro tvorbu moderních webových stránek. Přesvědčte se.

Máte svůj oblíbený framework? Podělte se v diskuzi pod článkem.

Štítky: CSS, framework, html 5

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

1 komentář

  1. Maťo

    Bře 20, 2015 v 16:18

    A ešte jeden zázrak zo Slovenska :)
    http://www.myresponsee.com

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *