Štítek: html 5

11 nejlepších HTML a CSS frameworků pro webdesignéry

13. března 2015

Používání frameworků může velmi urychlit vývoj nového designu. Kvalitní front-endové frameworky pomohou zlepšit celkovou funkčnost a výkon celého webu či aplikace. Použití vhodného frameworku může být přínos pro celkovou user

W3C oznámilo dokončení HTML5!

30. října 2014

Dne 28.10. oznámilo W3C dokončení a doporučení standardu HTML5.

Jak vložit video na vaše stránky – <video> z HTML5

24. října 2013

Překladový článek od Roba Crowthera, který ukáže, jak využít nativní podporu prohlížečů pro video k vytvoření co možná nejjednoduššího video přehrávače.

Jak v HTML5 na drag&drop funkcionalitu

26. srpna 2013

Tento překladový článek od Sara Vieiry vám předvede, jak snadno lze v HTML5 se špetkou JavaScriptu implementovat drag&drop funkcionalitu.

HTML 5: Přístupné tabulky

10. října 2012

Aktualizace článku Martina Snížka o webových tabulkách, vydaném před 10 lety v rámci seriálu Odstraňte bariéry svého webu.

Jak vážně zvoní plug-inům v prohlížečích hrana?

4. června 2012

Často se mluví, jak otevřené webové technologie směřují k nahrazení proprietárních technologií a zbavení prohlížečů závislosti na plug-inech.

Newebový obsah ve webových prohlížečích

24. dubna 2012

Jak se prohlížeče vypořádají se zpracováním a zobrazováním multimediálního obsahu, kancelářských souborů či moderních her? Zmapovali jsme situaci.

Flash na webu stále neřekl své poslední slovo

28. března 2012

Končí FLASH na webu? Je opravdu HTML5 jeho katem? Adobe ale pohřeb strojit nemusí: Flash ještě není mrtvý není a před HTML5 stojí řada překážek.

HTML 5: Offline webové aplikace a aplikační cache

26. září 2011

Používání webových aplikací off-line zní jako oxymoron. Ve skutečnosti se však jedná o technicky proveditelnou věc. Stačí vědět, jak na to.