Štítek: překlady

Nejnovější UX výzva: Personalizace webů a aplikací

12. ledna 2016

Uživatelé chtějí šetřit svůj čas a začínají preferovat komunikaci napřímo. Geolokace, oslovování jménem v e-mail již začíná být standardem. Aplikace a webové stránky jim jdou v poslední době mnohem více naproti a

Zrychlujeme webové stránky pomocí prediktivního prohlížení

12. ledna 2015

Všichni si přejeme mít naše weby svižné. Optimalizujeme obrázky, vytváříme CSS sprity, používáme CDN (Content Delivery Network), agresivně cachujeme, statický obsah minimalizujeme a komprimujeme přes gzip. Používáme prostě všechny dávno

Proč je e-komerce na mobilech tak důležitá?

30. září 2014

Překladový článek od Caleb Mellas, který se zamýšlí nad tím, proč je pro obchodníky důležité zvládnout e-komerci na mobilních zařízeních.

Pět nezbytných prvků úspěšné chybové stránky 404

20. srpna 2014

Překladový článek z pera Roba Bowena, která vám popíše pět nejdůležitějších prvků, které by měla obsahovat úspěšná chybová stránka (404).

7 tipů, jak navrhovat lepší webové formuláře

22. července 2014

Překladový článek od Marca Schenkera, který poradí, jak navrhovat takové webové formuláře, které nebudou odrazovat vaše návštěvníky.

Tři důvody, proč přestat používat navigační panely

22. dubna 2014

Překladový článek od Kendry Gaines, která se zamýšlí nad tím, zdali je nutné na webových stránkách používat navigační panely.

Sedm letošních trendů webového designu

11. února 2014

Překladový článek od Benjie Mosse popisující sedm trendů pro webový design roku 2014. A samozřejmě i rady, jak se s nimi vlastně vypořádat.

Sara Vieira: 10 užitečných útržků kódu pro jQuery

23. ledna 2014

Sara Vieira, webová designérka a vývojářka, v tomto přeloženém článku popíše deset užitečných útržků kódu pro knihovnu jQuery.

Sedm pravidel pro zvýšení míry konverze

16. ledna 2014

Překladový článek od Marca Schenkera, který popisuje sedm jednoduchých pravidel pro zvýšení míry konverze ve vašem internetovém obchodu.

Jak vložit video na vaše stránky – <video> z HTML5

24. října 2013

Překladový článek od Roba Crowthera, který ukáže, jak využít nativní podporu prohlížečů pro video k vytvoření co možná nejjednoduššího video přehrávače.

Jak v HTML5 na drag&drop funkcionalitu

26. srpna 2013

Tento překladový článek od Sara Vieiry vám předvede, jak snadno lze v HTML5 se špetkou JavaScriptu implementovat drag&drop funkcionalitu.

Responzivní design: jak otestovat jeho funkčnost

8. srpna 2013

Překladový článek od Stevea Ralstona, který vám poradí nástroje pro otestování funkčnosti responzivního designu na různých zařízeních.

Sam Jones: Jak převést design aplikací do IOS 7

22. července 2013

Když byl představen IOS 7, spousta uživatelů byla překvapena velkými změnami v UI. Ale co tyto změny znamenají pro samotné vývojáře v IOS?

Rebecca Murphey: jak psát testovatelný JavaScript

11. července 2013

Nečekaný výskyt chyby? Houstone, máme problém… ovšem pouze za předpokladu, pokud JavaScript, který jste napsali, není snadno testovatelný.

Co byste měli vědět o responzivním designu

27. června 2013

Responzivní design je ve světě webdesignu vcelku nový pojem – poprvé ho v 05/2010 ve svém článku pro A List Apart použil Ethan Marcotte.

  1. 1
  2. 2
  3. 3