Seznámení s publikačním systémem inPage

10. prosince 2009

V nedávné době jsme čtenářům Intervalu představili článek „Služba inPage – instantní webové stránky„. V článku jsme popisovali způsob použití publikačního systému inPage při tvorbě webové prezentace pro neziskovou organizaci. Dnes vás s publikačním systémem inPage seznámíme blíže.

Co je publikační systém inPage?

InPage je publikační systém pro správu obsahu webových stránek. InPage vám umožní publikovat články na internetu, vytvářet a následně i upravovat prezentaci celého webu. Pomocí systému inPage vytvoří i laik profesionální webové stránky i bez odborných znalostí programování. InPage se řadí mezi tzv. publikační systémy. Mnoho uživatelů zná tyto systémy pod pojmem redakční systémy (CMS).

Hlavní součástí publikačního systému inPage je WYSIWYG editor. Jedná se o vizuální textový editor, pracující na podobném principu jako například MS Word. Díky příjemnému prostředí a snadnému ovládání WYSIWYG editoru, můžete snadno spravovat obsah vaší webové prezentace.

WYSIWYG editor

InPage nabízí mnoho užitečných nástrojů, pomocí kterých vytvoříte základ webových stránek již během několika minut. Nevyžaduje žádnou instalaci, administrační rozhraní inPage běží v internetovém prohlížeči. Přihlášení do administrace inPage můžete provést z kteréhokoliv počítače, který je připojený k internetu.

Pro koho je systém inPage určen

Systém inPage je určen pro lidi, jež nemají žádné nebo jen malé zkušenosti s tvorbou webových stránek. Můžeme také říci, že systém inPage slouží velmi dobře i zkušeným profesionálům, jež v inPage našli nástroj, pomocí kterého mohou vytvořit webovou prezentaci opravdu rychle a na úrovni nebo pomocí kterého mohou vydělávat.

Webové stránky v inPage si vytvořilo již více než 1500 uživatelů. Systém inPage využívají například drobní živnostníci, majitelé různých organizací, klubů a spolků a nebo osoby tvořící webové stránky pro své osobní účely.

Pro jaké účely lze systém inPage použít

 • komerční webové stránky
 • nekomerční webové stránky
 • osobní webové stránky
 • blogy

Ukázky webů využívajících inPage

www.jaroslavaurbanova.cz

Web http://www.jaroslavaurbanova.cz/ běžící na inPage.

www.studiotriniti.eu

Web http://www.studiotriniti.eu běžící na inPage.

inpage-www.as-aliance.cz

Web http://www.as-aliance.cz běžící na inPage.

Co vše publikační systém inPage umí

V publikační systému inPage můžete publikovat články, vytvářet nové stránky či upravovat stávající, můžete publikovat své fotografie nebo dokonce celá fotoalba, můžete zobrazovat videa, ukládat soubory ke stažení, vytvářet zpětné odkazy a provádět veškeré potřebné aktualizace na webových stránkách.

Přednosti publikačního systému inPage

 • jednoduchá a přehledná administrace
 • systém inPage běží v prohlížeči, není nutná žádná instalace
 • snadná práce s vizuálním textovým editorem WYSIWYG
 • podpora vkládání textů z dokumentů MS Word a MS Excel
 • zkušení uživatelé mohou editovat přímo zdrojový kód stránky
 • umožňuje formátovat webové stránky pomocí CSS kaskádových stylů

Kde si mohu inPage vyzkoušet

Systém inPage má své vlastní oficiální webové stránky inPage.cz. Na stránkách máte možnost vyzkoušet demo verzi programu. K dispozici jsou hned 4 demo verze. Bez jakékoliv instalace, jedním kliknutím a zadáním hesla se přihlásíte do administračního rozhraní systému inPage. V administraci si spustíte průvodce, pomocí kterého můžete vytvořit základní strukturu a vzhled stránek. Průvodce vás provede v několika jednoduchých krocích, vytvořením kontaktů, úvodní stránky a volbou designu vašich nových webových stránek.

Jak a kde mohu inPage objednat

Publikační systém inPage pro Vaše webové stránky můžete objednat na oficiálních stránkách inPage.cz v sekci „Produkty„. Na stránkách jsou na výběr 3 základní verze programu inPage a 2 balíčky:

Základní verze programu inPage

 • Start (doména 3. úrovně, zdarma 30 dní na vyzkoušení, ideální pro přípravu prezentace, prostor pro data aplikace – 100 MB)
 • Standard (registrace vlastní domény 2. úrovně, prostor pro data aplikace – 100MB, prostor 100 MB pro FTP, elektronická pošta – 10x e-mail)
 • Premium (registrace vlastní domény 2. úrovně, prostor pro data aplikace – 300MB, prostor 1000 MB pro FTP, elektronická pošta – 50x e-mail)

Balíčky inPage

 • Základ (program inPage STANDARD na 1 rok, registrace domény na 1 rok, vytvoření individuálního motivu stránek, registrace stránek do 25 vyhledávačů + SEO konzultace)
 • Komplet (program inPage STANDARD na 1 rok, registrace domény na 1 rok, kompletní vytvoření www stránek z dodaných textů, vytvoření individuálního motivu stránek, registrace stránek do 25 vyhledávačů + SEO konzultace, úprava dodaného loga pro zvolenou šablonu, základní optimalizace obsahu a doporučení pro vyhledávače/

Verzi balíčku inPage Základ doporučujeme každému, kdo si sám vytváří nebo má již vytvořené webové stránky s texty a obrázky. Výhodou balíčku je hlavně vytvoření hlavního obrázku (motivu) webových stránek profesionálním grafikem.

Objednávkou balíčku Komplet získá každý zákazník kompletně nové, kvalitní webové stránky. Veškerou hlavní práci na stránkách zajistíme, navrhneme strukturu webu, upravíme dodané texty tak, aby je vyhledávače dobře našly (kvalitní SEO), vytvoříme motiv stránek a zajistíme další důležité věci tak, aby stránky byly co nejúspěšnější.

Na závěr o publikačním systému inPage

Publikační systém inPage se neustále vyvíjí a inovuje. V nejbližší době vývojáři systému inPage představí jednoduchý mini E-shop, který bude žádanou součástí tohoto publikačního systému. Uživatelé inPage jsou pravidelně informováni o novinkách publikovaných na stránkách blog.inpage.cz, které jsou vytvořeny v samotném publikačním systému inPage. Díky inPage můžete ušetřit náklady za zhotovení webové prezentace v porovnání s konkurencí.

Tak proč to nezkusit?

Předchozí článek Třetí revize ballot screenu
Štítky: Články
Hana Medková

Pes převlečený za člověka :) štěkám ale nekoušu!

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

6 komentářů

 1. Hakoledsr

  Pro 10, 2009 v 20:48

  Na slušných webech je pravidlem, že PR články jsou označeny jako PR.

  Odpovědět
 2. Miroslav Kučera

  Pro 11, 2009 v 10:12

  Hakoledsr: zdravim. Toto je uvod do systemu inPage, kteremu se planujeme na interval.cz venovat vice (stejne jako ostatnim redakcnim systemum typu WordPress, Drupal a popr. Joomla).

  Odpovědět
 3. Škubánek

  Pro 11, 2009 v 10:25

  InPage je super system, jsem s nim velice spokojen :) už se těším na ten e-shop a až bude nějak vylepšen system pro zobrazovani fotogalerii , pak to bude uplna bomba .)

  Odpovědět
 4. Petr

  Pro 12, 2009 v 2:34

  Jenže na rozdíl od inPage jsou „WordPress, Drupal a popr. Joomla“ zadarmo! Navíc inPage běží hostované na straně poskytovatele, WP a spol. si můžu volně nainstalovat kde chci a kdy chci. Navíc ty parametry všech tří inPage programů jsou více než úsměvné (omezení počtu článků, obrázků, souborů ke stažení, …). Podle mě jsou to odlišné kategorie.

  Když už chcete dělat srovnání, a tvrdíte, že to to není PR, tak s něčím typu Colibri CMS (nemám s nima ani jinou podobnou firmou nic společného, jen mě další systémy z hlavy nenapadají, ale určitě tu nějaké podobné budou).

  Neberte si to špatně, ale prostě to tak na mě působí.

  Odpovědět
 5. Miroslav Kucera

  Pro 12, 2009 v 17:57

  Petr: porad nechapu, co vam vadi. Pokud inPage nepouzivate, tento clanek jednoduse nectete. Vadi vam, ze clanek neni oznacen jako „PR“? A kdyz jej tato oznacim, bude nahle vse v poradku?

  Odpovědět
 6. Petr

  Pro 13, 2009 v 21:54

  reakce na Miroslav Kucera:
  Konečně mi došlo, jaký je vztah mezi autorkou článku, inPage a Intervalem… V tom případě to fakt není PR, ale self promotion :-D.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *