Tip: jak povolit spolupracovníkum ve WordPressu upload?

9. dubna 2010

V redakčním systému WordPress existuje celkem pět rolí, které je možné přidělit uživatelům: administrátor, šéfredaktor, redaktor, spolupracovník a návštěvník. Pro náhodné přispěvovatele se nejčastěji používá role Spolupracovník, která jim umožňuje psát vlastní příspěvky, ovšem s tím, že je musí někdo před samotným publikováním schválit, což je žádoucí stav. Ovšem docela neštastným omezením této role je fakt, že tito uživatelé nemají právo nahrávat všelijaké soubory, například obrázky, které by chtěli vložit do svého příspěvku. Jak to opravit? Existují dvě možnosti.

První způsob, který je vhodný pro alespoň trochu zkušenější uživatele WordPressu, spočívá ve vložení následující kódu do souboru functions.php šablony:

if ( current_user_can('contributor') && !current_user_can('upload_files') )
  add_action('admin_init', 'allow_contributor_uploads');

function allow_contributor_uploads() {
  $contributor = get_role('contributor');
  $contributor->add_cap('upload_files');
}

Druhý způsob, který osobně doporučuji, protože je rychlejší a nemůžete nic pokazit, spočívá v použití nějakého specializovaného pluginu, jako je například Members, který umožní pro existující role přesně specifikovat, na co mají – nebo nemají – právo. Tento plugin také umožní vytvářet vlastní role se specifickými sadami oprávnění.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

1 komentář

  1. QWE

    Pro 27, 2013 v 17:02

    A kde ten kod mam presne pridat?

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *