ZONER představuje nový bezplatný SSL certifikát od Symantecu

15. března 2016

Další výrazný krok k bezpečnějšímu internetu je tady. ZONER pomocí projektu SSLmarket.cz nasazuje na domény svých zákazníků HTTPS protokol zcela zdarma. Jedná se o krok, který zlepší dostupnost šifrování i běžným uživatelům.

zoner-predstavuje-basic-dv

ZONER se zúčastnil světové konference WorldHostingDays 2016 a pod záštitou největší certifikační autority Symantec pomáhá k výraznému rozšíření HTTPS protokolu pomocí základního bezplatného Basic DV SSL certifikátu. Ten má pomoci snadno přejít na zabezpečený HTTPS protokol i méně zkušeným uživatelům.

Hlavní výhody Basic DV certifikátu

Basic DV slouží jako vstupní brána k šifrovanému HTTPS protokolu. Probíhá zde plně automatické ověření přes DNS záznam. Při vystavování jsou kontrolovány hodnotné domény. To znamená, že pro domény typu prihlaseni-nazevbanky.cz se certifikát nevydá. Oproti jiným bezplatným certifikačním autoritám tak předcházíme riziku phishingu, který by byl opatřen HTTPS protokolem.
Dále nebude SSL certifikát vydán znovu k již existujícímu. Tím jsou výrazně chráněni majitelé domén před nežádoucí manipulací s certifikátem.
Samozřejmostí je důvěryhodnost ve všech aktuálních prohlížečích, kterou garantuje Symantec jako největší certifikační autorita světa. Basic DV bude mít stejnou dobu platnosti, jako je délka registrace domény.

Proč si Symantec zvolil právě českou firmu?

Symantec dlouhodobě se ZONERem spolupracuje v rámci projektu SSLmarket, který je největší prodejce SSL certifikátu v České republice a má za sebou několik úspěšných expanzí i do zahraničí. Nejvýznamnější je prozatím expanze do Německa s projektem SSLmarket.de
V roce 2006 získal ZONER i prestižní Symantec platinum partnerství. Díky tomu jeho zákazníci komunikují s proškolenou a zkušenou zákaznickou podporou, která dokáže poradit od výběru vhodného SSL certifikátu až po jeho nasazení na server.
Mezi další výhody patří rychlé vystavení SSL certifikátu, přímá komunikační linka s certifikační autoritou a nonstop zákaznická podpora i pro bezplatný Basic DV.

Přejít na HTTPS je nyní snadné. Jak na to?

Každý nyní může mít bezplatný HTTPS protokol. SSL certifikáty jsou do 1.4.2016 v testovací verzi. Otestovat je můžete snadno. Stačí mít doménu vedenou u ZONERu. Zaregistrovat novou či převést stávající doménu můžete na www.sslmarket.cz/ziskejte-https.

Tento článek můžete libovolně sdílet a šířit v nezměněné podobě s aktivními odkazy a včetně této poznámky.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

7 komentářů

 1. Maxinoha

  Bře 24, 2016 v 13:39

  Myslím, že se jedná o podvodnou reklamu ze strany Zoneru. V SSL administraci není tento SSL certifikát vůbec nabízen a není jej možné žádným způsobem objednat ani v administraci domén u Zoneru.

  Odpovědět
  • Marek Machač

   Bře 24, 2016 v 13:46

   SSL certifikáty nejsou k dispozici v administraci z důvodu, že certifikáty jsou v testovacím provozu a prozatím nejsou důvěryhodné. Zákazníci je budou mít k dispozici v administraci nejdříve od 1.4.2016, kdy již budou vystavovány s důvěryhodnou certifikační autoritou. Pokud se chcete připojit k testování, obraťte se prosím na admin@zoner.cz.

   Odpovědět
 2. Marek

  Bře 30, 2016 v 10:40

  Právě jsem ztratil půl hodiny života hledáním onoho inzerovaného, ale nikde se nevyskytujícího SSL certifikátu zdarma, než jsem si konečně přečetl komentář výše. Nicméně mám dotaz, zda bude tento certifikát vystaven pouze pro doménu hostovanou u zoneru, nebo stačí opravdu jen aby byla doména u zoneru registrovaná?

  Odpovědět
  • Marek Machač

   Bře 30, 2016 v 10:57

   Omlouvám se za nepříjemnosti. Aktivace testovací verze na žádost je z důvodu ochrany méně pokročilých uživatelů, kteří by si mohli prozatím nedůvěryhodný certifikát aktivovat na svou webovou prezentaci a tím způsobit její nedostupnost. Nyní k Vašemu dotazu: Pro vystavení certifikátu opravdu stačí, aby byla doména registrovaná u ZONERu.

   Odpovědět
 3. Tomas Skocdopole

  Kvě 2, 2016 v 23:19

  Další podmínkou, která není nikde uvedena je nutnost používat u domény pouze jmenné servery zoneru (NSSET)…

  Odpovědět
  • Marek Machač

   Kvě 3, 2016 v 8:29

   V posledním odstavci článku je uvedeno: Stačí mít doménu vedenou u ZONERu..

   Odpovědět
 4. Pavel

  Pro 3, 2016 v 19:59

  Někdo si muze myslet ze staci když je u zoneru domena zaregistrovana…

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *