87 inspirativních přihlašovacích formulářů

10. února 2010

Většina webových designérů neztrácí příliš mnoho času s vyšperkováním přihlašovacích formulářů. Proč by také měli, že? Ostatně, co skvělého a převratného lze vymyslet na pouhých dvou textových políčkách pro zadání uživatelského jména a hesla, a jednom odesílacím tlačítku?

Jistou odpovědí na tuto otázku může být článek 87 Fantastic Login Forms for your Inspiration, který, jak už jeho název napovídá, obsahuje screenshoty celkem 87 přihlašovacích formulářů, které můžete využít jako inspiraci při vytváření webového designu.

Zdroj: conBlog.

Štítky: Zprávičky

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

6 komentářů

 1. stehnik

  Úno 10, 2010 v 16:46

  Není to porušování autorského práva kopírovat někomu něco ze stránky? Pokud k tomu tedy není souhlas autora..?

  Odpovědět
 2. Miroslav Kučera

  Úno 10, 2010 v 17:07

  stehnik: a co presne bylo zkopirovano?

  Odpovědět
 3. stehnik

  Úno 10, 2010 v 17:10

  Myslím samozřejmě odkazovaný článek – ty formuláře z 87 stránek.

  Odpovědět
 4. Miroslav Kučera

  Úno 10, 2010 v 17:14

  stehnik: porad vam nerozumim :-( Ja v teto zpravicce nevidim nic zkopirovaneho z daneho clanku (coz ostatne ani moc nejde, puvodni clanek je anglicky). Nebo co presne mate na mysli?

  Odpovědět
 5. stehnik

  Úno 10, 2010 v 17:19

  Tahle zprávička je v pořádku, jen jsem se chtěl zeptat, jestli je v pořádku i to, co je v odkazovaném článku (který je psán anglicky).

  Odpovědět
 6. Miroslav Kučera

  Úno 10, 2010 v 17:28

  Ahaa, uz si rozumime. Nejsem sice pravnik, ale uverejnit nekde screenshot nejakeho webu podle meho nazoru (!) neni poruseni autorskeho zakona. Pokud by to poruseni autorskeho zakona bylo a dovedl bych to do absurdna, nebylo by napriklad bez svoleni majitele mozne vydavat knihy/clanky o nejakem SW produktu, protoze i ten logicky obsahuje screenshoty, v tomto pripade z programu.

  Navic na internetu existuje spousta sluzeb, ktere delaji screenshoty webovych stranek, at uz za ucelem sbirani „TOP designovych stranek“ nebo za ucelem jejich archivace v prubehu casu(nejznamejsi je snad http://www.archive.org/) a pohybuji, ze by se dotazovali na povoleni tech 150 miliard webu, ci kolik jich indexuji, zdali je to mozne delat.

  Na druhou stranu, kdyby nekdo vzal vzhled nejakeho prihlasovaciho formulare (abych se drzel problematiky odkazovaneho clanku) a pouzil jej ve svych vlastnich formularich, to uz poruseni autorskeho zakona nepochybne ne.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *