Deset nástrojů pro vytvoření mobilní verze WWW stránek

Deset nástrojů pro vytvoření mobilní verze WWW stránek

4

Podle dostupných statistik od mobilních operátorů to vypadá, že prakticky každý Čech vlastní mobilní telefon (a někteří jich mají více než jeden). Ačkoliv je trochu škoda, že nejsou k dispozici žádné údaje o tom, kolik z těchto mobilních zařízení jsou zastaralé „cihly“, které nemají přístup k internetu, lze s poměrně velkou jistotou předpokládat, že jejich počet se bude neustále snižovat. V současnosti ovšem většina webových stránek není připravena na zobrazování v takových mobilních zařízeních (snad s výjimkou stále oblíbenějších komunikátorů a smartphonů). Design WWW stránek je obvykle velmi propracovaný, obsahuje spoustu prvků a nikdo moc neřeší dobu načítání. Ovšem to, co je vhodné pro zobrazování na stolním PC a velkém LCD monitoru, není vhodné pro malé obrazovky telefonů s pomalým připojením k internetu.

Jistým řešením této situace může být vytvoření mobilní verze stránek. Ale kdo se s tím chce obtěžovat? Článek 10 Great Tools to Create a Mobile Version of Your Site obsahuje popis celkem deseti velmi užitečných nástrojů, které vám umožní vytvořit mobilní verzi vašeho webu bez jakékoliv znalosti zdrojového kódu.

Zdroj: http://spyrestudios.com.

4 Příspěvků v diskuzi

  1. Že sa interval zmenil na zoznam správičiek uvádzajúcich zahraničné články som už pochopil. Ale chcelo by to v tých pár riadkoch českého textu nerobiť chyby. Poprosím pokutu pre autora, alebo jazykového korektora…

  2. Zdravim, interval.cz se v nic takového nezměnil :) Vlastní či překladové články vydáváme pořád a je logické, že je jich méně, než takovýchto zpráviček s odkazy na zajímavé články psané jinde.

  3. Pokud chce Slovák upozorňovat na chyby v českém pravopisu na českém webu, měl by předpokládat, že tento web navštěvují i češi a ne každý ví co znamená mäkčeň. Proto by věta měla vypadat takto: „…, ešte treba doplniť mäkčeň(háček) na „ze“.

Odpovědět