Jak navrhovat zajímavé webové formuláře?

21. července 2011

Webový formulář je nezbytným doplňkem téměř každé webové stránky nebo webové aplikace. Bez webových formulářů byste se nemohli přihlásit ke svému e-mailu přes webové rozhraní, přispět příspěvkem do diskuse, vyplnit svou dodací a fakturační adresu v libovolném internetovém obchodu, zaregistrovat se na Facebook ;-) a podobně. Je proto až s podivem, že většina webových designérů věnuje formulářům pouze okrajovou pozornost, prásk, sem vložit značku <form>, tady pár vstupních prvků <input>, nezapomenou na nějaké odesílací tlačítko, rychle pro ně napsat nějaké styly, ať to nevypadá tak blbě a honem honem k dalšímu, samozřejmě důležitějšímu, úkolu. Pokud i vy patříte mezi tento druh koderů, pak pro vás bude článek Useful Ideas And Guidelines For Good Web Form Design, který popisuje, jak tvořit zajímavé webové formuláře, zřejmě k ničemu, ale pro ostatní, co si dají záležet na každém detailu své práce, může být užitečný.

Zdroj: smashingmagazine.com.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

2 komentářů

 1. anonym

  Čvc 21, 2011 v 10:06

  Takže dnes již neplatí, že formulářové prvky je lepší nestylovat, protože některé prohlížeče pro jejich vykreslení používají nativní prvky operačního systému.

  Odpovědět
 2. Anonym

  Čvc 21, 2011 v 10:14

  Prohlížeče pořád používají nativní formulářové prvky operačního systému – ostatně, z čeho jiného by měly vycházet? Nicméně styly jsou tu právě proto, aby umožnily takové nastavení „potlačit“. Problém je spíše v implementaci takových stylů. Pokud je nedokonalá a vy máte například v OS zaoblený prvek INPUT, kterému ale nastavíte pomocí CSS nějaké oramování, tak nedokonalá implementace této vlastnosti border pro formulářové prvky bude vypadat tak, že INPUT bude jak zaoblený, tak i hranatý. Dobrá implementace CSS v prohlížeči zruší to zaoblení a prostě ho jen „hranatě orámuje“..

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *