Jaký obrazový formát používat? PNG vs JPG

Jaký obrazový formát používat? PNG vs JPG

4

Každý, kdo někdy provozoval nějaký web, nepochybně ví, že návštěvníci oceňují, když se stránka načte a zobrazí co nejrycheji. Říkáte si, že v době, kdy je široké veřejnosti běžně dostupné širokopásmové připojení k internetu, na tom záleží méně a méné? Osobně si to nemyslím, zejména když přihlédnu ke zvyšující se frekvenci používání mobilního internetu, kde rozhodně nelze mluvit o nějakém rychlém připojení. Článek PNG vs JPG: 6 simple lessons you can learn from our mistakes se věnuje jedné záležitosti, která ovlivňuje celkovou dobu načtení stránky – obrázkům. V šesti jednoduchých lekcích se dozvíte, kdy je vhodné používat obrazový formát PNG a kdy JPEG.

Zdroj: turnkeylinux.org .

4 Příspěvků v diskuzi

  1. Myslím, že mnoho lidí by spíš uvítalo překlad nebo alespoň nějaký výtažek toho nejdůležitějšího z článku v češtině než jen takovýto pro ne-angličtináře nic neříkající odkaz. Bohužel je takto pojata většina současných článků na Intervalu.

  2. Hakoledsr, translátor je síce dobrá vec, ale ked predladáš stránky s ukážkou html kódua podobne tak ti je nanič, lebo preloží aj kódovnie… další problém je v tom, že niekedy sú tie preklady skôr na smiech ako k poučeniu….

Odpovědět