Přichází Google Chrome 3.0

Přichází Google Chrome 3.0

2

Google udělal se svým webovým prohlížečem Chrome další krůček, když včera uvolnil sestavení 3.0.195.21 jako stabilní verzi.

Na verzi 3.0.195 se pracuje od srpna, přičemž hlavními novinkami je podpora elementů AUDIO, VIDEO (v praxi můžete otestovat na tinyvid.tv) a CANVAS z nové normy HTML 5, možnost kompletní změny vzhledu uživatelského rozhraní prostřednictvím skinů a synchronizace oblíbených položek. Novinek se dočkala i obdoba Rychlého přístupu, jak jej známe z Opery, našeptávač a výrazně rychlejší by mělo být zpracování JavaScriptu. Po řadě vývojářských sestavení a několika betaverzích tak třetí verze konečně dospěla do finále, kdy je připravena pro běžné uživatele.

Vývojáři samozřejmě neustávají ve své činnosti a aktuálně pracují již na čtvrté verzi, jež by měla například přinést ochranu proti tzv. „cross-site scripting“ útokům. Dá se očekávat, že se v brzké době dočkáme první betaverze.

Uživatelům tohoto prohlížeče by se novinka měla nainstalovat v rámci automatických aktualizací, stáhnout si ji ale můžete i z oficiálního webu (v době psaní této zprávičky tj. 16.9. 8:20 ale stažení nefungovalo) nebo přes přímý odkaz.

Zdroj: Google Chrome Releases.

2 Příspěvků v diskuzi

Odpovědět