8 skvělých pluginů pro WordPress, které se vám budou hodit

11. ledna 2017

Využíváte redakční systém WordPress? Přinášíme vám přehled 8 užitečných nástrojů, které se vám rozhodně budou hodit a nabídnou vám speciální funkce. Pomohou vám nejen ke zvýšení bezpečnosti vašich stránek, ale zjednoduší vám i práci při editaci webu. Podívejte se, které pluginy jsme v naší redakci vybrali.

V současnosti je důležité myslet na zvýšení bezpečnosti webové prezentace. Z tohoto hlediska by pro vás mohly být zajímavé pluginy pro WordPress: Hide Login + a IP Geo Block.

Plugin Hide Login + 

Tento plugin vám zruší přesměrování URL wp-admin na wp-login.php, přes kterou se standardně přihlašujete do administrace stránek. S pomocí tohoto pluginu si můžete nastavit vlastní tvar URL pro přihlášení, odhlášení nebo stránku pro zapomenuté heslo. Díky tomuto nástroji lze tak skrýt váš vstup do administrace.  Jednotlivé kroky k jeho instalaci naleznete na oficiálních stránkách wordpress.org/plugins/hide-login.

IP Geo Block

S pomocí pluginu IP Geo Block můžete znepřístupnit váš web určitým zemím. Zabraňuje vkládání spamů a blokuje pokusy o přihlášení z nežádoucích zemí. Obsahuje také funkci „Zero-day Exploit Prevention pro WordPress“, která pomáhá blokovat škodlivé přístupy například k wp-admin/*.php. Další funkce a více informací k tomuto modulu jsou k dispozici wordpress.org/plugins/ip-geo-block, kde si můžete tento plugin stáhnout.

Akismet

Akismet slouží jako ochrana proti spamu, což je vhodné pro všechny webové prezentace běžící na WordPress. Automaticky kontroluje všechny komentáře a filtruje ty, které vypadají jako spam. Tento nástroj je ve WordPressu již předem nainstalován a je dobré si ho aktivovat. Budete však k tomu potřebovat API klíč, který získáte po registraci na oficiálních stránkách tohoto pluginu akismet.com. Pokud máte vaše stránky či blog pro osobní účely, po registraci si zde můžete určit, zda finančně podpoříte další vývoj pluginu, nebo ho využijete zdarma. U komerčních projektů je plugin zpoplatněn.

Login LockDown

Dalším užitečným nástrojem je Login LockDown, který omezuje počet pokusů o přihlášení z určité IP adresy během vymezené doby. Pokud je počet povolených pokusů překročen, je daná adresa pro další pokusy zakázána na předem stanovenou dobu. Plugin tak pomáhá zabránit případným pokusům o prolomení hesla na vaše stránky. Ve výchozím nastavení WordPressu nemáte žádné omezení pro přihlášení, proto je dobré si tento plugin stáhnout a nainstalovat. Po jeho aktivaci jsou ve výchozím stavu nastaveny 3 pokusy o přihlášení během 5 minut. Pokud se pokusy nezdaří, je IP adresa zablokována na 1 hodinu. Jednotlivé parametry se ale dají upravit.

Plugin najdete na stránkách  wordpress.org/plugins/login-lockdown.

TinyMCE Advanced

Pokud začínáte tvořit své stránky na WordPressu, doporučujeme si tento plugin stáhnout mezi prvními. Umožní vám rozšíření panelu nástrojů ve WYSIWYG editoru WordPressu. S pomocí tohoto nástroje si můžete do editoru navolit různé typy tlačítek např. pro vytváření a editaci tabulek, změny barvy textu a další.

Tento plugin si stáhnete na stránkách wordpress.org/plugins/tinymce-advanced. 

Yoast SEO

Každý, kdo má webové stránky nebo blog, by měl pamatovat na SEO. Modul Yoast SEO vám pomůže vytvořit lepší obsah vašich stránek běžících na WordPressu. Nejedná se pouze o editování titulků a popisků u článků. S tímto pluginem získáte různé funkce pro lepší optimalizaci vašich stránek. Pomáhá například s vytvářením XML Sitemap, umožní vám přidávat Open Graph meta data, vytváří analýzu stránky, takže přímo vidíte, co lze případně zlepšit, a obsahuje další užitečné funkce. Navíc má jednoduché ovládání a snadná je i jeho instalace.

Tento plugin si můžete stáhnout na oficiální stránce projektu wordpress.org/plugins/wordpress-seo.

Resize Image After Upload

Nahráváte na své stránky nebo blog obrázky, ale nechce se vám je předem speciálně upravovat? Pokud nahrajete příliš velký obrázek, zabere mnoho místa a pomalu se načítá. S pomocí tohoto pluginu se obrázek při nahrání automaticky zmenší na nastavenou hodnotu. Pracuje s formáty (JPG, PNG a GIF). Po jeho instalaci si můžete upravit nastavení maximální výšky a šířky.

Více informací k němu objevíte na wordpress.org/plugins/resize-image-after-upload.

Responsive Lightbox od dFactory

I poslední z vybraných pluginů se týká obrázků. Jedná se o nástroj pro vytvoření efektu Lightboxu, který se přizpůsobí také v mobilních zařízeních. Tento modul umožní prohlížet uživatelům vašich stránek větší verze obrázků.

Plugin si stáhnete na wordpress.org/plugins/responsive-lightbox.

 

V případě, že ještě nemáte WordPress nainstalován, nebo si chcete vyzkoušet i jinou Open Source aplikaci, můžete zkusit správce aplikací CzechiaApps.com. Podporuje snadnou a rychlou instalaci více než 20 Open Source aplikací včetně WordPressu.

Štítky: pluginy, WordPress

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

1 komentář

  1. Fandas

    Kvě 4, 2017 v 15:01

    Super tipy, některé pluginy jsem neznal, děkuji

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *