Jak vyhledat a opravit nefunkční odkazy na svém webu?

Jak vyhledat a opravit nefunkční odkazy na svém webu?

5

Nefunkční odkazy jsou takové odkazy, které vedou na webové stránky, které už neexistují. Kdyz uživatel klikne na takový odkaz, zobrazí se mu chybová stránka s kódem 404, což je standardní odpověď HTTP protokolu, která sděluje, že požadovaná URL adresa neexistuje. Neplatné odkazy jsou noční můrou provozovatelů stránek. Když uživatel klikne na nefunkční odkaz (a je jedno, zdali se jedná o odkaz v rámci daného webu, nebo odněkud z vyhledávače), obvykle okamžitě odchází někam jinam. Jak ale hledat špatné odkazy, nejlépe automatizovaně? Článek How to Find and Remove Broken Links in Your Website od Omera Greenwalda popisuje několik nástrojů, které vám pomohou vyhledat a opravit nefunkční odkazy na vašem webu. Možná budete překvapeni, kolik se jich najde.

5 Příspěvků v diskuzi

  1. Adam: zda se vam, ze na interval.cz je malo vlastnich clanku? :-O Na odkazovani cizich rozhodne Twitter nestaci. Ostatne, kdyby tomu tak bylo, tak tyto kratke zpravicky by cetlo opravdu malo lidi – a hle, realita je uplne nekde jinde.

  2. Realita je taková, že prokliknu z RSS čtečky, zjistím, že je to v podstatě jen odkaz na jiný článek a zavírám. Takže argumentovat počtem přečtení je dost o ničem.

Odpovědět