Jak vyhledat a opravit nefunkční odkazy na svém webu?

24. března 2010

Nefunkční odkazy jsou takové odkazy, které vedou na webové stránky, které už neexistují. Kdyz uživatel klikne na takový odkaz, zobrazí se mu chybová stránka s kódem 404, což je standardní odpověď HTTP protokolu, která sděluje, že požadovaná URL adresa neexistuje. Neplatné odkazy jsou noční můrou provozovatelů stránek. Když uživatel klikne na nefunkční odkaz (a je jedno, zdali se jedná o odkaz v rámci daného webu, nebo odněkud z vyhledávače), obvykle okamžitě odchází někam jinam. Jak ale hledat špatné odkazy, nejlépe automatizovaně? Článek How to Find and Remove Broken Links in Your Website od Omera Greenwalda popisuje několik nástrojů, které vám pomohou vyhledat a opravit nefunkční odkazy na vašem webu. Možná budete překvapeni, kolik se jich najde.

Štítky: Zprávičky

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

5 komentářů

 1. Adam

  Bře 24, 2010 v 11:12

  Nechtěli byste napsat nějaký vlastní článek? Na odkazování cizích stačí Twitter.

  Odpovědět
 2. Karel Kilián

  Bře 24, 2010 v 11:56

  Já jen doplním, že jedním ze zmíněných programů na kontrolu linků je Xenu, o němž jsme psali i u nás: http://interval.cz/clanky/xenu-link-sleuth-zkontrolujte-si-odkazy/

  Odpovědět
 3. Miroslav Kučera

  Bře 24, 2010 v 13:15

  Adam: zda se vam, ze na interval.cz je malo vlastnich clanku? :-O Na odkazovani cizich rozhodne Twitter nestaci. Ostatne, kdyby tomu tak bylo, tak tyto kratke zpravicky by cetlo opravdu malo lidi – a hle, realita je uplne nekde jinde.

  Odpovědět
 4. Martin H.

  Dub 8, 2010 v 11:34

  Realita je taková, že prokliknu z RSS čtečky, zjistím, že je to v podstatě jen odkaz na jiný článek a zavírám. Takže argumentovat počtem přečtení je dost o ničem.

  Odpovědět
 5. Miroslav Kučera

  Dub 8, 2010 v 13:43

  No ale my tyto pristupy z RSS pozname – tim, ze clovek skoci primo na dany clanek. Smim se ale zeptat – proc to zavirate? Vadi vam, ze odkazovany clanek je v anglictine?

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *