Štítek: Pro CSS: menu

Drobečková navigace v CSS

22. dubna 2007

Drobečková navigace je výborná pomůcka pro to, aby návštěvník stránky získal a udržel si představu o tom, kde se právě nachazí, a mohl se dostat jednoduše a bez přemýšlení na

Vertikální menu s komentáři

7. září 2006

Toto řešení ukazuje, jak za pomoci CSS vytvořit hover menu, kde jsou jednotlivé položky menu opatřeny komentáři, které se objevují v reakci na kurzor myši. Komentáře mohou být opatřeny i obrázky.

Horizontální menu s vertikálním písmem

2. června 2006

Toto řešení ukazuje, jak vytvořit působivé horizontální menu s písmeny orientovanými vertikálně. Jeho využití je možné u netradičních layoutů.

Horizontální menu s náhledem stránky

19. května 2006

Toto menu se hodí spíše pro konstrukce, ve kterých je dobré k položkám menu uvést delší popis, třeba i s obrázky nebo jinými XHTML prvky.

Horizontální obrázkové blokové menu s popisem

11. května 2006

Toto řešení ukazuje, jak vytvořit horizontální obrázkové blokové menu s popisem. Menu využívá techniky image replacement a jako základu je využito nečíslovaného seznamu. Uvedeny jsou dvě rozdílné ukázky.

Horizontální průhledné hover menu

9. května 2006

Toto menu patří spíše mezi ta ozdobnější. Pomocí několika částečně průhledných obrázků docílíme snadno velmi pěkných efektů. Toto menu funguje ve všech prohlížečích, kromě Microsoft Internet Exploreru, který nepodporuje standardním

Vertikální dvouúrovňové obrázkové menu 2

3. dubna 2006

Klasické vertikální menu s obrázkovým pozadím. Je třeba dát pozor na formulářový prvek SELECT, který dělá těmto menu problémy. Nezbývá, než si dát při tvorbě na tuto chybu pozor.

Horizontální dvouúrovňové obrázkové menu

27. března 2006

Klasické horizontální menu s obrázkovým pozadím. Je třeba dát pozor na formulářový prvek SELECT, který dělá těmto menu problémy – v IE se vnutí do popředí a není vidět obsah podmenu, ve

Horizontální obrázkové menu

6. března 2006

Klasické float-menu s obrázkovým pozadím a hover efektem. Za zmínku stojí zde použité vertikální vycentrování jednořádkového odkazu s využitím CSS vlastnosti height a line-height.

Onclick menu bez reloadu i JS

27. února 2006

Menu je zaměřeno na využití málo známé vlastnosti HTML odkazů. Opera si s tímto řešením příliš nerozumí, proto je zde použit hack, který způsobí zobrazení posuvníku. Ten je zde nežádoucí, ale

Vertikální dvouúrovňové obrázkové menu

23. února 2006

Toto řešení využijeme, pokud chceme položky menu ozdobit obrázkovým pozadím. Využijeme CSS vlastnosti background-image a background-position.

Horizontální záložkové obrázkové menu

16. února 2006

Toto řešení ukazuje, jak vytvořit působivé a plasticky působící horizontální menu, které využívá třech obrázků jako pozadí. Koncepce rozdělení obrázku na pozadí na tři části umožňuje mimo jiné využít i

Horizontální menu s šířkou nadřazeného bloku

6. února 2006

Toto řešení ukazuje, jak vytvořit vizuálně jednoduché, ale efektní horizontální menu s šířkou přizpůsobující se šířce nadřazeného bloku.

Odrážkové horizontální menu

2. února 2006

Toto řešení ukazuje, jak vytvořit jednoduché horizontální menu s odrážkami různých tvarů jakoby s efektem známých „tabů“. Jeho hlavní využití je v základní navigaci nebo u jednodušších layoutů.

Horizontalní menu se zvětšením

26. ledna 2006

Toto řešení ukazuje, jak vytvořit horizontální menu s efektem zvětšení při najetí kurzoru myši. Jsou zde dva příklady jeden s použitím poloprůhledného obrázku jako stínu a druhý bez jakéhokoli obrázku.

  1. 1
  2. 2
  3. 3