Štítek: javascript

10 knih o JavaScriptu, které stojí za přečtení

20. května 2015

JavaScript pohlcuje svět. S jeho pomocí stavíme webové, mobilní, desktopové aplikace, hry, roboty a mnoho dalšího. Spousta sofwaru podporuje JavaScipt jako rozšiřující jazyk k tvorbě addonů a správě dat. I přes všechny

Jak na pluralizaci pro JavaScript?

17. dubna 2015

Jednasedmdesát procent současných internetových uživatelů nemá jako svůj mateřský jazyk angličtinu, a tento procentový podíl stále stoupá. Na internalizaci se přitom specializuje jen málo lidí. Důsledkem je, že se s ní

Automatická detekce potíží v JavaScriptu s ESLint

27. března 2015

Když píšu JavaScript, zabírají mi spoustu času opravy trapných základních chyb. Často se mi stává, že přejmenuji nějakou proměnnou, aplikaci otestuji, a pak zjistím, že jsem na jednom místě proměnnou

Jak na lepší JavaScript s promisy?

24. března 2015

Možná jste již zaslechli názory na to, že budoucnost JavaScriptu je v promisech. Všichni skvělí dynamičtí borci už jsou v nich jako doma. Objevili jste i vy v čem má spočívat jejich výjimečnost?

Seriál o komunikaci mezi stránkou a serverem: Díl 1. AJAX v kostce

19. února 2015

Název AJAX (asynchronní JavaScript a XML) se sice poprvé veřejně objevil až v dubnu 2005 v článku J. J. Garretta, nazvaném Ajax: A New Approach to Web Applications, ale jeho historie je mnohem starší.

Jak v HTML5 na drag&drop funkcionalitu

26. srpna 2013

Tento překladový článek od Sara Vieiry vám předvede, jak snadno lze v HTML5 se špetkou JavaScriptu implementovat drag&drop funkcionalitu.

Rebecca Murphey: jak psát testovatelný JavaScript

11. července 2013

Nečekaný výskyt chyby? Houstone, máme problém… ovšem pouze za předpokladu, pokud JavaScript, který jste napsali, není snadno testovatelný.

Rychost, rychlost, rychlost – zrychlete své stránky

22. května 2012

Rychlost webu patří mezi jednu z nejdůležitějších věcí při vývoji stránek a webových aplikací. Tento překladový článek přináší několik zajímavých tipů.

Web Workers: JavaScript s více vlákny

3. května 2011

Skripty vložené do webové stránky se skládají dohromady a vykonávají se jako její součást. Web Workers představují alternativu této staré koncepce.

Optimalizácia JavaScript a jQuery kódu

17. února 2011

Po zadaní tohto termínu do Googlu na vás vybafne nemalé množstvo rôznych rád a tipov. Každá rada ale má svoju špecifickú hodnotu.

Javascript Injection – způsoby útoku a obrana

15. října 2010

Bezpečnost webových aplikací je velmi důležitá. Ve článku si ukážeme několik útoku typu Javascript Injection a vysvětlíme, jak se jim bránit.

Rychlý průvodce pokročilým JavaScriptem

25. února 2010

JavaScript se v průběhu let rozvíjel a začleňoval do sebe další technologie. Nejdůležitější z nich (DOM, OOP, regEx, AJAX, canvas) si nyní představíme.

Vylepšení upload formuláře k získání obrázku z URL

11. února 2010

V tomto článku si ukážeme, jak v ASP.NET rozšířit již existující formulář pro upload o možnost stažení obrázku ze zadané URL.

Využití regulárních výrazů v JavaScriptu

3. února 2010

Bez regulárních výrazů se dnes programátoři neobejdou a je dobré seznámit se s jejich možnostmi i v JavaScriptu. Článek obsahuje test vašich znalostí.