Štítek: prohlížeče

Skončila podpora IE 10

13. ledna 2016

Postupně se blíží konec světově známého prohlížeče Microsoftu – Internet Explorer. Staré známé „E“ z ploch počítačů brzy zmizí a pravděpodobně ho nahradí je jeden z aktuálních prohlížečů Google Chrome, Firefox, Opera

Udělá nový prohlížeč Seznamu díru do světa internetu?

17. prosince 2014

Česká internetová jednička po mnoha zajímavých projektech přišla s vlastním internetovým prohlížečem. Nechala se inspirovat úspěchem loni uvedené aplikace pro Android, která už internetovým prohlížečem skoro je.

MSIE 10 pro Windows 7: evoluční krůček vpřed

1. března 2013

Microsoft konečně vydal finální verzi webového prohlížeče Internet Explorer 10 i pro uživatele Windows 7. Co jim desítková verze přináší?

Internet Explorer 10: prohlížeč se dvěma tvářemi

4. února 2013

S Windows 8 přišel i nový Internet Explorer 10. S jakými novinkami přichází kromě nové varianty optimalizované pro dotykové ovládání?

Metro ve Windows 8 přinese prohlížečovou revoluci

13. září 2012

Brzy vyjdou Windows 8 s Metrem. Tvůrci prohlížečů jeho podporu spojují s omezováním podpory plug-inů ve jménu přechodu na webové technologie.

Mozilla nechce být třetí, pro Firefox chystá novinky

21. srpna 2012

Podle dostupných statistik se Firefox propadl až na třetí místo, eventuálně k němu směřuje. Co Mozilla chystá za novinky, aby nepříznivý trend otočila?

Tiché aktualizace prohlížečů: zlo nebo komfort?

22. června 2012

Mozilla Firefox 13 zavedl tiché aktualizace (Chrome je má od počátku). Funkce má své kladné dopady na bezpečnost, ale najdou se i její kritici…

Jak vážně zvoní plug-inům v prohlížečích hrana?

4. června 2012

Často se mluví, jak otevřené webové technologie směřují k nahrazení proprietárních technologií a zbavení prohlížečů závislosti na plug-inech.

Nenápadný cloud: synchronizace dat z prohlížečů

15. května 2012

Cloudové technologie lze využít i k tak jednoduchým věcem, jako je synchronizace dat mezi webovými prohlížeči na různých PC.

Newebový obsah ve webových prohlížečích

24. dubna 2012

Jak se prohlížeče vypořádají se zpracováním a zobrazováním multimediálního obsahu, kancelářských souborů či moderních her? Zmapovali jsme situaci.

Seznamte se: mobilní Firefox pro Android

16. března 2012

Firefox po zdomácnění na počítačích míří na mobilní zařízení se stále populárnějším systémem Android. Jaký je mobilní Firefox?

Novinky v prohlížečích: Hledejte v Chrome hlasem!

10. ledna 2011

Internet Explorer 9 RC již 28. ledna?; Nové testovací verze Chrome; Aktualizace Maxthonu; Hlasové vyhledávání pro Google Chrome.

Novinky v prohlížečích: Komu se loni dařilo?

6. ledna 2011

Podíl prohlížečů v roce 2010; Firefox 4 beta 8; Bezpečnostní chyba v Internet Exploreru; Avant Browser 2010 Build 128